ادبلو ولوو
ادبلو ولوو

تاريخچه شركت سايپاديزل:

شركت سايپاديزل در سال 1342 با انعقاد قرارداد انحصاري با شركت ماك تراكس و با نام ايران‌كاوه، فعاليت خود را با مونتاژ كاميون‌هاي ماك و ساخت انواع تريلر آغاز نمود. تعداد كاميون‌هاي توليدي ايران‌كاوه طي مدت همكاري با شركت ماك‌تراكس تا سال 1357 بالغ بر 7500 دستگاه گرديد. پيرو پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي و به دنبال توقف توليد كاميون‌هاي ماك در سال 1357، شركت سايپاديزل به‌منظور بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود و ايجاد اشتغال، مونتاژ ساير وسايل‌نقليه در بخش‌ حمل‌ونقل جاده‌اي بار و مسافر را در دستور كار خود قرار داد.

انعقاد قرارداد توليد تريلرهاي كفي با شركت گوشا يوگسلاوي، از ديگر اقدامات برجسته سايپاديزل در سال 1362 بود. همچنين در سال 1363پس از بررسي‌هاي انجام‌شده درخصوص راه‌اندازي خط جديد توليد كاميون، قرارداد ساخت و توليد كاميون‌هاي ولوو F12 با شركت ولوو تراكس منعقد گرديد.

اين انتخاب منجر شد علاوه بر فروش موفق محصولات سايپاديزل در بازار داخل، استقبال خوبي از اين محصولات در بازارهاي خارج شود و به اين ترتيب در سال 1371 تقدير نامه صادرات را از معاونت اقتصادي بازرگاني وزارت صنايع وقت دريافت نمايد.‌ به ‌موازات ايجاد و تعميق همكاري تجاري با يكي از معتبرترين شركت‌هاي فعال در صنعت توليد خودرو‌هاي تجاري، دانش و توانمندي‌هاي كاركنان شركت توسعه مي‌يافت به‌گونه‌اي كه از سال 1374 فعاليت‌هاي طراحي كاميونت بادسان با هدف برون‌رفت از تك‌ محصولي بودن و تأمين نياز بازار در اين رده از محصولات، توسط كارشناسان شركت و همكاري شركت رنو فرانسه آغاز گرديد و در سال 1375 پروانه واحد تحقيق و توسعه از وزارت صنايع دريافت شد. شما ميتوانيد با ورود به سايت شركت سايا ديزل ادامه اين مطلب را مطالعه فرماييد…….